Follow by Email

18 Haziran 2013 Salı

ALADAĞLAR MİLLİ PARKI


''Uzuun süren aradan sonra yine buralarda olmak çok güzel'' cümlesini bir bloger olarak ben de kullandım;))Karamsar ve huzursuz günler geçirmekteyiz, güzel günler göreceğimize dair umutlarımız hep var.Bu uzun arada bol yorgunluk ve bol hastalıklı zamanlar geçirdik çok şükür hepsi geçti gitti.Şimdi dinlenme zamanı biz şu aralar uzaktaki sevdiklerimizin yanına gidemesek de gelicek olanların yolu dört gözle beklenmekte.

Uzak yerlere gidemesek de biz de çevremizdeki güzelliklerin keşfine çıkan yüreği her daim genç kalan teyzelerle turlara katıldık.Kayınvalidemin gün arkadaşları ve uzaktan akrabaları 37 yıldır süren bir gün onların ki...Teyzelerin yaş ortalaması 65 yaş üstü ama hepsinin maşaallahları var.Çok neşeliler hayat dolular çok eğlendik Ege ile beraber, biz ilk defa katıldık onlara ama artık hep gideceğiz.Çoğu emekli öğretmen aralarında facebook kullanan bile var,eğitim enstitüsü mezunları malum yaşları itibariyle öyle hikayeler anlattılar ki çok zor şartlarda çalışmışlar.Hepsi öğrencileriyle gurur duyuyor.Ege ' ye Atatürk şarkıları öğrettiler şimdi evin içinde söylüyor.


Gittiğimiz yer Aladağlar Milli Parkı yakınlarında bir Alabalık tesisiydi.Ege o kadar memnun oldu ki hiç yapma etme cümleleri kurmadan rahat bool oksijenli zaman geçirdi.Balık havuzlarının başından ayrılmadı yemez dediğim balığını da bir güzel yedi.Dönüşte de yanımızda balık getirdik dondurucumuza attık.

Saçlarımı kestirdim kısacık öyle hafifledim ki bu sıcak günlerde çok rahat ediyorum.Ege için okul araştırması yapıyoruz anasınıfına gidecek yakınımızda iki tane okul var ikisi de devlet okulu biri Kız Meslek Lisesinin içinde yarı özel diye geçiyormuş yemekler ordan diyetisyen kontrolünde yarı zamanlı aylık ücreti 200lira sorun parasında değil parkta tanıştığım bir kaç anne öğretmenlerin pek ilgilenmediğini ne zaman gitsek hep öğrenci kızların çocukların başında olduğunu söylediler.Diğer okul normal ilkokulların içinde olan anasınıflarından yemekleri veliler getiriyor ve genelde pasta börek türü şeyler Ege de bunları zorla yiyen bir çocuk kararsız kaldım.Seneye için bile sıkıntı basıyor beni Ege 5,5 yaşında ilkokula başlayacak,gitmelimi gitmemelimi çook kararsızım ;((

1 yorum:

  1. Merhabalar canım,
    Çok güzel bir gezi olmuş. Fotoğraflara bayıldım. Bloğunu çok beğendim ve izlemeye aldım. Bana da beklerim. Güzel paylaşımlarda buluşmak dileğiyle. Sevgilerimi bıraktımmm...:)

    YanıtlaSil

DÜŞÜNCELERİNİZ BENİM İÇİN ÖNEMLİ...